Skip to content
Mediapasaz.pl Logo

Znajdź polską instrukcję obsługi

Mediapasaz.pl Logo

Kilka ciekawych funkcji elektronicznej niani

Kiedy przychodzi na świat dziecko, to rodzice chcą się zaopatrzyć w niezbędne akcesoria do opieki. Przykładem pomocnego urządzenia jest elektroniczna niania Baby Online, która pozwala bez obaw oddać się swoim obowiązkom, podczas gdy dziecko bezpiecznie śpi w swoim łóżeczku. Jakie funkcje ma taki sprzęt?

Dlaczego ważny jest zasięg niani Baby Online?

Elektroniczna niania to zestaw dwóch bezprzewodowych urządzeń, dzięki którym wiadomo co dzieje się w pokoju niemowlaka. Mamy mikrofon, który zbiera dźwięki i przesyła je do sprzętu odbiorczego. W ten sposób opiekun nie musi co chwilę zaglądać do dziecka, ponieważ usłyszy, jeżeli coś niepokojącego będzie się działo. Zatem zasada działania jest bardzo prosta, jednak warto zwrócić uwagę na funkcje, które oferuje taki zestaw. Ważny jest na pewno zasięg, gdyż to od niego zależy, na jaką odległość rodzic może się oddalić. To szczególnie istotne, jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, gdzie czas spędza się nie tylko w samym budynku, ale też w ogrodzie.

Kilka ciekawych funkcji elektronicznej niani

Baby Online zastąpi nocną lampkę.

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które różnią się stopniem zaawansowania. Od tego także uzależniona jest ich cena. Natomiast nie zawsze potrzebnych jest wiele takich funkcji, bo tańsze nianie również dobrze spełnią swoje zadanie. Jednak na pewno przyda się wbudowana lampka nocna, ponieważ sporo dzieci po prostu boi się ciemności. Dzięki delikatnemu światłu emitowanemu przez urządzenie Baby Online w pomieszczeniu nie będzie całkowicie ciemno. Mamy zatem dwa sprzęty w jednym, bo nie trzeba zaopatrywać się w dodatkową lampkę nocną, co daje oszczędność pieniędzy, ale też miejsca w dziecięcym pokoju. Co jeszcze jest ważne z praktycznego punktu widzenia?

Co zyskujemy dzięki aktywacji głosem?

Elektroniczna niania nie jest włączona cały czas, gdy ma funkcję aktywacji głosem. Zatem uruchamia się i przesyła sygnał na przykład wtedy, kiedy dziecko się obudzi i zacznie płakać. W innym wypadku pozostaje w trybie czuwania. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo energii, przez co nie trzeba ładować baterii tak często.

Kilka ciekawych funkcji elektronicznej niani

Inne ciekawe funkcje.

Dzisiejsze elektroniczne nianie mogą mieć również inne bardziej zaawansowane funkcje, które warto tutaj wymienić. Niektóre z nich to prawdziwe centrum dowodzenia, ponieważ są wyposażone w kamerę, termometr, higrometr, czy monitorowanie oddechu. Można nie tylko zobaczyć, co dzieje się w obserwowanym pomieszczeniu, ale także rodzic dostaje sygnał alarmowy, gdy na przykład dojdzie do bezdechu. Taka funkcja zmniejsza ryzyko śmierci łóżeczkowej. Poza tym sprawdzić da się, jakie warunki panują w pokoju, czy nie jest za zimno lub temperatura nie jest zbyt wysoka.

Kupując elektroniczną nianię, warto zastanowić się na tym, jakie urządzenie jest dla nas niezbędne. Oczywiście można nabyć sprzęt z wszelkimi możliwymi funkcjami, natomiast wtedy również cena jest odpowiednio wyższa. Produkt mniej zaawansowany także będzie spełniał swoje zadanie. A trzeba wiedzieć, że koszt takich akcesoriów może być bardzo różny i wahać się od kilkuset złotych do ponad tysiąca. Wiele zatem zależy od budżetu, który chcemy na ten cel przeznaczyć.

Kilka ciekawych funkcji elektronicznej niani

Oceń stronę