Skip to content
Mediapasaz.pl Logo

Znajdź polską instrukcję obsługi

Mediapasaz.pl Logo

Piece do pieczenia domowej pizzy Ariete

Pizza to ulubiony przysmak nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych. Zamówienie jej jednak w pizzerii wiąże się z dosyć wysokim kosztem oraz pewnym ryzykiem, ponieważ może do nas trafić spalona, niedopieczona lub po prostu niedobra. Wyjściem z tej sytuacji jest zrobienie własnej pizzy w domowym zaciszu, korzystając w tym celu najlepiej ze specjalnego, elektrycznego pieca do pizzy. Co jednak warto wiedzieć o tym urządzeniu?

Elektryczny piec do pizzy: czym się charakteryzuje?

Elektryczne piece do pizzy dostępne m.in. w sklepie https://eltkom.pl/ swoim wyglądem przypominają gofrownicę lub mikrofalówkę z tą różnicą, że w środku mają zamontowaną glinianą lub kamienną płytę. Dzięki dwóm grzałkom zamontowanym zarówno na górze, jak i na dole urządzenia, można je bez problemu rozgrzać do temperatury wynoszącej aż 550 stopni Celsjusza. Jak długo należy jednak piec taką pizzę? Czas pieczenia uzależniony jest przede wszystkim od samego ciasta oraz znajdujących się na pizzy składników. Oczywiście im grubsze ciasto oraz większa ilość dodatków tym czas pieczenia się wydłuża. Warto przy tym podkreślić fakt, iż dzięki bardzo wysokiej temperaturze pizzę na cienkim spodzie można upiec już w minutę, a w przypadku nieco słabszych modeli czas ten wynosi od 3 do 5 minut. Czy takie domowe rozwiązanie jest jednak bezpieczne? Elektryczne piece do pizzy produkowane są ze stali nierdzewnej i wyposażone w ogniotrwały kamień oraz uszczelki. Nie ma zatem czego się obawiać. Należy jednak pamiętać o tym, aby tego typu urządzenie trzymać z daleka od dzieci, gdyż istnieje ryzyko oparzenia się w związku z wysoką temperaturą.

Piece do pieczenia domowej pizzy Ariete

Piec do pizzy marki Ariete: idealne rozwiązanie do każdej kuchni

Urządzenie elektryczne do wypieku pizzy marki Ariete dostępne na stronie https://eltkom.pl/Piece-do-pizzy-c2481 idealnie sprawdza się do produkcji domowej pizzy o średnicy ok. 33 cm. Czym się jednak charakteryzuje? Dzięki stosunkowo wysokiej mocy świeżą pizzę można upiec w zaledwie 4 minuty, wybierając jeden z pięciu poziomów pieczenia. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest również fakt, iż można w nim przygotować nie tylko przepyszną pizzę, ale również inne potrawy. Mowa tutaj przede wszystkim o różnego rodzaju ciastach, rogalikach, a nawet daniach mięsnych oraz warzywnych. Jeśli chodzi natomiast o pizzę, to przygotowana w tym właśnie urządzeniu swoim smakiem przypomina prawdziwą włoską pizzę, co jest rzadko spotykane w domowych warunkach.

W elektrycznym piecu do pizzy marki Ariete można przygotować nie tylko świeżą pizzę, ale również tę mrożoną. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mają zbyt wiele czasu na przygotowanie domowego ciasta, a jak wiadomo, proces ten jest dosyć czasochłonny. Kupując mrożoną pizzę, wystarczy dodać do niej ulubione dodatki (jeśli kupuje się samo ciasto lub takie, które jest ubogo obłożone), ciesząc się gotowym wypiekiem w zaledwie 2-3 minuty. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi urządzenie do wypieku domowej pizzy można z łatwością przechowywać w kuchennej szafce, pamiętając jednak o tym, aby dokładnie wyczyścić je po skończonej pracy.

Artykuł Partnera

Oceń stronę