Jak znaleźć dobrą pralkę? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Wbrew pozorom znalezienie najlepszego modelu wcale nie jest takie łatwe. Dziś podpowiemy Wam, czym kierować się przy wyborze i na jakie parametry zwrócić uwagę. Koniecznie skorzystajcie z naszych porad.
Jak znaleźć idealną pralkę? To musicie wiedzieć!
Funkcjonalność jest ważna, dlatego też właśnie przede wszystkim na funkcjonalność należy zwrócić uwagę przy wyborze pralki. Składa się na nią pojemność, programy, ale też zużycie energii. Oczywiście duże znaczenie ma również estetyka. Na szczęście obecnie można znaleźć naprawdę stylowe urządzenia.
Na początek skupmy się na klasie energetycznej. Rzecz jasna najlepiej postawić na taką pralkę, która zużywa jak najmniej energii elektrycznej. Na pewno należy do tej grupy pralka Samsung Eco Bubble. To rzeczywiście dobry wybór. Klasa energetyczna A+++ zużywa zaledwie 0,86 kWh.
Hałas – wróg komfortu
Komfort jest ważny i wie to każdy. Co do zasady pralki do cichych urządzeń nie należą. Ale i o ten aspekt dbają producenci. Otóż coraz częściej można znaleźć pralki automatyczne, które emitują zaledwie 50 db, a przy wirowaniu 70 db. Rzeczywiście jest to duża różnica w decybelach, która wpływa na wygodę. Poziom hałasu niewątpliwie jest zależny od rodzaju silnika. Najlepiej wybierać modele, gdzie silnik jest zintegrowany z bębnem. Takie urządzenia pracują najciszej.
Kolejnym ważnym elementem jest silnik. Cena uzależniona jest w dużej mierze właśnie od niego. Silniki szczotkowe najczęściej znajdują się w tanich pralkach automatycznych. Wybierając pralki z silnikami inwerterowymi, można otrzymać gwarancję nawet na 10 lat. Wbrew pozorom i takie urządzenia nie są bardzo drogie, gdyż ich ceny zaczynają się od 1300 zł i tutaj świetnym wyborem jest pralka Samsung Eco Bubble. Silniki bezszczotkowe są trwałe i niezawodne. Obecnie uważa się, że wytrzymują około 5000 cykli prania, co daje szacowaną żywotność silnika wynoszącą 22 lata.
Poznajcie rodzaje pralek
Każdy z nas jest inny, a to oznacza, że każdy ceni sobie inne rozwiązania. Producenci rzeczywiście dbają o swoich klientów, gdyż coraz częściej udoskonalają pralki i co ważne, stawiają też na różnego rodzaju innowacyjne rozwiązania. Przykładem mogą być tu pralki Samsung Eco Bubble, które świetnie się prezentują, ale też wyróżniają się pod kątem programów. Rzecz jasna, w serii Eco-bubble można znaleźć naprawdę różne modele. Na pewno jednym z najtańszych jest pralka Eco Bubble WF70F5E3W2W. Wyposażona jest ona w technologię Eco Bubble, która przed rozpoczęciem cyklu produkuje bąbelki czyszczące z detergentu, które wnikają do tkaniny głębiej i szybciej ją czyszczą. Można też prać ubrania w zimnej wodzie, a to przekłada się na mniejsze zużycie energii. Jeszcze bardziej zaawansowana technologicznie jest pralka Eco Bubble WW80T504DAE. Jest to pralka innowacyjna, która usuwa nawet trudne plamy, a przy tym aż do 99,9% bakterii czy alergenów. Pralki Eco Bubble z tej serii wykorzystują technologię Digital Inverter, co zapewnia cichą i bezawaryjną pracę.
Najtańszą pralkę automatyczną z serii Eco Bubble można kupić za niewiele ponad 1000 zł. Są to oczywiście pralki Samsung ładowane od frontu, które cieszą się największą popularnością. Można też zdecydować się na pralki ładowane od góry, które mają szerokość 40 cm i sprawdzą się do małych łazienek, przy czym ich wadą jest fakt, że nie mają dużej liczby programów. Są jeszcze pralki do zabudowy, które nie są jeszcze tak popularne, ale mimo wszystko można znaleźć naprawdę dobre modele.
Dobra pralka, czyli jaka?
Jak już wiecie, dobra pralka jest ekonomiczna i ekologiczna. Powinna być też ładowna. Ale nie można zapominać o tym, że powinna być wyposażona w minimum kilka dobrych programów. Przede wszystkim ważne są programy do ręczników czy bielizny, ale też do prania delikatnego. Wiele osób szuka pralek, które piorą szybko i jeden cykl nie trwa dłużej niż godzinę. Można zdecydować się na tzw. odświeżanie prania i tutaj cykl może być nawet 15-minutowy. Możecie także wybrać pralko-suszarkę w jednym, co również jest dobrym rozwiązaniem, przy czym trzeba się wówczas liczyć z wyższym kosztem.
Artykuł Partnera