Skip to content
Mediapasaz.pl Logo

Znajdź polską instrukcję obsługi

Mediapasaz.pl Logo

Czy warto kupić kuchenkę mikrofalową?

W zabieganym świecie pełnym sprzecznych i niesprawdzonych informacji, czasem nawet mimo największych chęci, trudno się nie zgubić. Dotyczy to także mitów dotyczących odżywiania. Co dzieje się z substancjami odżywczymi w przypadku obróbki termicznej i czy mikrofale są bezpieczne nie tylko dla aminokwasów bądź witamin, ale także dla użytkowników?

Czy warto kupić kuchenkę mikrofalowąNie tylko do podgrzewania… W świadomości licznej grupy konsumentów kuchenki mikrofalowe służą przede wszystkim do odgrzewania wcześniej ugotowanych potraw czy też do podgrzewania gotowych produktów. Spora oszczędność czasu to niezaprzeczalny atut i, znaniem wielu, jedyny. Okazuje się, że mikrofale stosowane we współczesnych kuchenkach nie są szkodliwe dla naszego zdrowia – dbają o to surowe wytyczne unijne, zaś krótszy czas przygotowywania potraw pozytywnie wpływa na zawartość składników odżywczych. W uproszczeniu można opisać, że mikrofale podgrzewają wodę zawartą w żywności, dlatego też tak chętnie podgrzewamy zupy, buliony czy gotowane warzywa. Niebagatelne znaczenie ma czas kontaktu żywności z wysoką temperaturą.A może gotowanie? Jako że nowoczesna kuchenka mikrofalowa potrafi w ciągu kilku minut podgrzać danie dla jednej osoby, to warto też korzystać z niej także podczas pichcenia. Świetnie do tego nadają się warzywa – możliwość gotowania bez wody nie wpływa negatywnie na smak i zawartość cennych składników mineralnych oraz witamin, które nie są wypłukiwane podczas odcedzania. Gotowanie w mikrofali jest zdrowsze niż te klasyczne – w garnku wypełnionym wodą.

Dodatkowe funkcje…

Wybierając kuchenkę mikrofalową, warto zwrócić uwagę nie tylko na moc, design czy renomę producenta, ale także i na funkcje dodatkowe. Obecnie można znaleźć kuchenki, które nie tylko podgrzewają i gotują, ale także potrafią rozmrozić mięso czy też przygotować potrawę z grilla. Jedno niewielkie urządzenie o wielu możliwościach. Warto więc przełamać stereotypy i wybrać mikrofalówkę jako ważny element nowoczesnej kuchni, zwłaszcza gdy cierpimy na notoryczny brak czasu.

Gdzie i jak kupować?

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty sklepu oferującego dziesiątki modeli. Można wtedy bez przeszkód samodzielnie porównać interesujące nas oferty, zaczynając od jednego z kryteriów – może być design. Przy wyborze kuchenki warto też kierować się renomą producenta – firmowe produkty podlegają bardziej rygorystycznym normom niż te sprzedawane pod nazwą własną hipermarketu. Większa trwałość, bardziej atrakcyjny design i pewność, że do wytworzenia zostały użyte nieszkodliwe dla zdrowia materiały.

Oceń stronę