Skip to content
Mediapasaz.pl Logo

Znajdź polską instrukcję obsługi

Mediapasaz.pl Logo

Czy warto kupić laptop poleasingowy?

Poleasingowe laptopy coraz mocniej zyskują na popularności. Spośród przyczyn możemy wymienić to, iż niezależnie od tego, czy mowa tutaj o użytkownikach biznesowych, czy prywatnych potrzebują tanich, lecz wydajnych urządzeń. Również coraz większa świadomość na temat ekologii wpływa na to, że tanie laptopy poleasingowe są przedmiotem poszukiwań wielu osób. Czy warto jednak kupić taki sprzęt?

Czym są komputery poleasingowe?

Zacznijmy może od źródła, czyli dlaczego firmy w ogóle decydują się na leasing laptopa. Otóż jest to korzystna forma finansowania sprzętu, tym bardziej jeżeli przedsiębiorstwo musi kupić ich dziesiątki, lub setki. Po określonym czasie firma może wymienić je na zupełnie nowe na preferencyjnych warunkach.

Czy warto kupić laptop poleasingowy  01

Laptopy używane po czasie wracają do leasingodawcy, który następnie je odsprzedaje. Oczywiście najpierw sprawdzane są pod kątem użycia oraz dokładnie serwisowane. Po tzw. refreshingu sprzedawane są jako tanie laptopy w atrakcyjnych cenach. Oferta laptopów poleasingowych zawiera często urządzenia w bardzo dobrym stanie, gdyż użytkowane są głównie do pracy.

Na co zwrócić uwagę wybierając laptopa poleasingowego?

Jeżeli zdecydujemy się na laptop poleasingowy to musimy wybierać go w oparciu o nasze potrzeby i oczekiwania. Przede wszystkim używane laptopy warto dobierać pod kątem cech i podzespołów. Jeżeli zależy nam na sprzęcie biznesowym, który będzie charakteryzował się dużą mocą obliczeniową i będzie pełnił funkcję reprezentacyjną, to ważna jest klasa sprzętu. Zwykle sprzedawcy oznaczają komputer poleasingowy klasami A, A-, B itd. Takie oznaczenie, które posiada każdy sprzęt poleasingowy, informuje nas głównie o tym, w jakim stanie jest dany laptop. Chodzi przede wszystkim o wygląd zewnętrzny. Zakupiony sprzęt ma nam służyć na dłużej, więc powinniśmy zwrócić uwagę również na pozostałe aspekty. To między innymi pojemność dysku, wielkość i jakość matrycy, przekątna ekranu, rodzaj procesora, czy pamięć RAM. Kierujemy się zatem podobnymi czynnikami, jak wtedy, gdy kupujemy nowy sprzęt. Podsumowując, dobieramy sprzęt komputerowy zgodnie z naszymi oczekiwaniami i w zależności od tego, co jest dla nas najbardziej istotne. Jeżeli mamy z tym problem, warto zapytać obsługę o pomoc we wsparciu w tym procesie.

Dlaczego warto kupić laptopa poleasingowego?

Poniżej przedstawimy kilka mocnych argumentów, które przemawiają za zakupem laptopa poleasingowego nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Jakość biznesowa w niskiej cenie

Do sprzedaży poleasingowego laptopa dochodzi zwykle po 2-3 latach od jego zakupu. Firmy pracujące głównie za pomocą komputerów nie mogą pozwolić sobie na używanie starszych laptopów niskiej jakości. W związku z tym w większości przypadków laptopy poleasingowe to naprawdę mocne urządzenia.

Sprzęt z drugiej ręki może zaskoczyć nas swoimi parametrami i możliwościami. Liczy się tutaj także stosunek jakości do ceny. Urządzenia, które kosztowały 5-6 tys. w momencie wejścia na rynek mogą kosztować ok. 1,5-2 tys. zł. Możemy więc zakupić wysoką jakość za ułamek ceny.

Wytrzymałość

Komputer przenośny do celów biznesowych musi cechować się solidnością i wytrwałością. Obudowy w urządzeniach wiodących producentów są więc projektowane w taki sposób, aby przetrwać nawet intensywne użytkowanie. Są przez to zwykle nieco cięższe, ale mamy gwarancje, że przetrwają wiele wstrząsów, a nawet upadków.

Matowe matryce

Ciekawą informacją jest również to, że laptopy poleasingowe często posiadają matowe matryce, które umożliwiają pracę w słońcu lub w pobliżu okna. Zapewniają także dużo lepsze kąty widzenia oraz są cieńsze.

Dobry stan urządzenia

Zakup laptopa z rynku wtórnego nierzadko wiąże się z wieloma niewiadomymi, co do jego przeszłości i fatycznego stanu. Taki problem praktycznie nie istnieje, jeżeli wybieramy laptopy poleasingowe w atrakcyjnej cenie. Dlaczego? Przy każdej, nawet najmniejszej awarii taki sprzęt doprowadzany jest do stanu idealnego w autoryzowanych sieciach naprawczych. Leasingowane sprzęty poddaje się również okresowym serwisowaniom, co wydłuża ich żywotność i chroni przed poważniejszymi awariami. Przed wprowadzeniem ich na rynek wtórny każdy egzemplarz jest testowany, wymieniane są zużyte podzespoły i następuje pełna regeneracja sprzętu. Możemy więc liczyć na to, że kupimy sprzęt w niemal idealnym stanie.

Sprzęt przyjazny środowisku

Karta graficzna, liczba rdzeni procesora, wielkość matrycy. To tylko kilka z wielu czynników, na które zwracamy uwagę przy zakupie laptopa. Coraz częściej jednak stawiamy na środowisko. Kupując sprzęt z rynku wtórnego, przyczyniamy się do polepszenia jakości otoczenia, ponieważ każdorazowa utylizacja sprzętu elektronicznego pochłania mnóstwo energii.

Wymienne, rozszerzone baterie

Kupując sprzęt poleasingowy w niższej cenie, możemy liczyć na mocniejsze podzespoły. Mowa tutaj m.in. o baterii. Większość przenośnych komputerów biznesowych wyposażona jest w większe akumulatory o wyższej żywotności. Biznesowe notebooki posiadają również zwykle możliwość bezproblemowej wymiany baterii.

Rozsądna cena

Przenośna stacja robocza, jaką możemy nabyć to nie sprzęt nowy, ale taki, który posiada zazwyczaj minimalne ślady użytkowania. Do bardzo mocnych argumentów przemawiających za zakupem tego typu urządzeń jest cena. W większości przypadków laptopy biznesowe poleasingowe są nawet kilkukrotnie tańszy niż laptop przeznaczony do sprzedaży detalicznej o podobnej konfiguracji.

Artykuł Partnera

Oceń stronę