Samsung Galaxy Watch Active

Samsung Galaxy Watch Active to jeden z inteligentnych zegarków, dzięki któremu łatwiej jest prowadzić aktywne życie. Czyli pozwala kontrolować najważniejsze parametry naszego zdrowia. Czy prowadzimy bardzo aktywny tryb życia? Czy raczej stateczny? Samsung Galaxy Active przypomina nam o ruchu i minimalnej aktywności, którą powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi, dla lepszego samopoczucia, a co najważniejsze zdrowia. Jego funkcje pozwolą nam weryfikować i kontrolować m.in. takie parametry jak poziom stresu, jakość snu, jak i ilość spalonych kalorii.

Samsung Galaxy Active 01

Zacznijmy od wyglądu. To zwykły zegarek, a zarazem mały komputer. Lekki, wytrzymały i stylowy. Ekran wielkości 1,1 cala o rozdzielczość 360×360 pikseli. Każda tarcza zegarka może mieć różne opcje do edytowania, takie jak kolor, czy tło. Jest idealnym rozwiązaniem dla drobniejszej ręki, można do niego przymocować jeden z dwóch dołączonych silikonowych pasków, które idealnie pasują na każdy nadgarstek. Kolor paska i koperty można wybrać z trzech wariantów: czarnego, szarego i różowego. Dostępne są na rynku także paski w różnych kolorach, np. żółty, czy zielony. W sklepie SAMSUNG znajdziemy wiele motywów i rodzajów tarcz, które można dostosowywać pod siebie. Samsung Galaxy Activ posiada ekran dotykowy oraz dwa boczne przyciski, dzięki czemu można swobodnie sterować urządzeniem. Panel dotykowy działa genialnie poprzez możliwość wyboru poziomu czułości.

Można powiedzieć, że ten inteligentny zegarek może obrać rolę naszego trenera personalnego. Potrafi wykryć aż 39 aktywności fizycznych m.in. bieganie, pływanie, jazdę na rowerze, czy spacer. Wskazuje ilość spalonych kalorii, wchodzenie po schodach oraz krokomierz, jest także wodoodporny. Warto też wspomnieć, że posiada moduł GPS, dzięki czemu można sprawdzić przebytą trasę. Nawigacja jest bardzo dokładna i nie gubi sygnału.

Podczas np. jazdy na rowerze możemy słuchać muzyki, dzięki możliwości jej wgrania w pamięć zegarka. Należy też zaznaczyć, że na podstawie naszego tętna mierzy pomiar stresu i wskazuje ewentualne ćwiczenia oddechowe, które mają na celu rozluźnienie naszego ciała. Monitoruje także nasz sen, wskazuje płytką i głęboką fazę snu. Samsung Galaxy Watch Active pozwala nam odbierać powiadomienia z różnych aplikacji m.in. Messenger, SMS. Na ekranie widzimy także połączenia, które z poziomu zegarka możemy odrzucić.

Samsung Galaxy Watch Active ( SM-R820/R830/R825F/R835F ) – podstawowe dane techniczne:

 • Wymiary: 39,5 x 39,5 x 10,5 mm;
 • Waga: 25g (bez paska);
 • Wyświetlacz: 1.1 cala (28,1 mm) Super AMOLED (360 x 360 pikseli);
 • Wytrzymałość: Corning Gorilla Glass, 5ATM + IP68, MIL-STD-810G;
 • Bateria: 230 mAh, ładowanie bezprzewodowe;
 • Procesor: Exynos 9110 1,15 GHz;
 • System: Tizen OS 4.o, One UI;
 • Pamięć: 0,75GB + 4GB;
 • Łączność: Bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, GPS/Glonass/Beidou/Galileo;
 • Sensory: akcelerometr, barometr, żyroskop, pulsometr, czujnik światła;
 • Obsługiwane urządzenia i systemy: Android 5.0 i wzwyż, min. 1,5 GB pamięci RAM, iPhone 5 i wzwyż, iOS 9.0.

Cena Samsung Galaxy Watch Activ waha się w zależności od sklepu od 650 do 800 zł. Dostępny w sklepach internetowych i stacjonarnych. Polska instrukcja obsługi jest już dostępna.