Skip to content
Mediapasaz.pl Logo

Znajdź polską instrukcję obsługi

Mediapasaz.pl Logo

Zalety i wady Xiaomi 12

Smartfon Xiaomi 12 pojawił się na polskim rynku na początku bieżącego roku. Zaskakuje ergonomiczną konstrukcją, oryginalnym designem i aparatem, który świetnie radzi sobie w nocnych warunkach. Chociaż ceny najnowszych modeli zdecydowanie wzrosły, wciąż są adekwatne do jakości i konkurencyjne dla innych marek.

Xiaomi 12 – mocne strony

Zacznijmy od przyjrzenia się dobrym stronom tego modelu. Już na pierwszy rzut oka widać, że Xiaomi 12 został wykonany z dbałością o najmniejszy szczegół. Jeśli rozważamy zakup tego telefonu, to warto go najpierw obejrzeć na stronie internetowej https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/popularne-serie_xiaomi-12.

Zalety i wady Xiaomi 12 Slide

Smukła obudowa

Xiaomi 12 zaskakuje swoją smukłością. Wyjątkowo ergonomiczny kształt, solidna obudowa i zaokrąglone krawędzie sprawiają, że dobrze leży w dłoni i jest przyjemny w obsłudze. Jeśli chodzi o design, producent postawił na minimalizm – jedyne, co przyciąga wzrok w tym modelu, to wyspa z aparatami wyróżniająca się na tle jednolitej obudowy.

Wyświetlacz

Fani dobrego jakościowo obrazu z pewnością docenią ten model Xiaomi – został on bowiem wyposażony w matrycę AMOLED. Jest ona bezkonkurencyjna, jeśli zależy nam na wiernym odwzorowaniu kolorów, dobrym kontraście i ponadprzeciętnej głębi. Doznania wizualne wzmacniają technologie TrueColor, Dolby Vision i HR10+. Jeśli zależy nam na poprawieniu jakości wyświetlanego obrazu, Xiaomi wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i oferuje możliwość zmiany ustawień.

W dolnej części ekranu umieszczony został czytnik linii papilarnych, który pozwala na szybkie odblokowanie.

Bateria

W tym modelu mamy do czynienia z baterią o pojemności 4500 mAh. W praktyce oznacza to, że smartfon powinien bez problemu wytrzymać cały dzień, jeśli nie korzystamy z niego w trybie ciągłym. Dołączona do modelu ładowarka pozwoli na szybkie naładowanie smartfonu (jeśli całkowicie się on rozładuje, maksymalny poziom naładowania osiągnie po niecałej godzinie).

Aparat

Jak wcześniej wspomnieliśmy, Xiaomi 12 zaskakuje jakością zdjęć i filmów nocnych. W przeciwieństwie do innych flagowców nie potrzebuje długiego czasu naświetlania – nawet w trudnych warunkach umożliwi nam na zrobienie dobrego, ostrego i jasnego zdjęcia. Główny aparat z matrycą o rozdzielczości 50 megapikseli pozwala na robienie dobrych jakościowo, nasyconych zdjęć w dziennym świetle. Dwie pozostałe jednostki to aparat 5 Mpx pozwalający na szczegółowe zbliżenia i aparat 13 Mpx z obiektywem szerokokątnym. Fani filmów docenią ten model za możliwość nagrywania w jakości 8K i wiele dodatkowych efektów, jakie oferuje. Warto wspomnieć, że dzięki rozbudowanym funkcjom przednia kamera pozwoli nam na zrobienie wyrazistego i szczegółowego selfie.

Wady smartfonu Xiaomi 12

Głośniki

Głośniki oznaczone logo Harman Kardon wydają się być obietnicą dźwięku o dobrej jakości. W praktyce smartfon radzi sobie poprawnie do momentu, w którym nie pogłośnimy muzyki do maksymalnego poziomu. Kolejną wadą jest fakt, że górny głośnik jest zdecydowanie cichszy od dolnego. Niestety, włącznie funkcji Dolby Atmos nie poprawi jakości dźwięku, a wręcz przeciwnie – spowoduje, że będzie on mniej wyrazisty.

Rozdzielczość

W porównaniu do swojego poprzednika, Xiaomi 12 stracił na rozdzielczości – producent oferuje nam FullHD+ 2400 x 1080 px. Bardziej wyczulone osoby mogą zauważyć różnicę, jednak nie jest ona spektakularna – szczególnie, że najnowszy model został zmniejszony.

Jak możemy zauważyć, wady przewyższają zalety, a Xiaomi 12 to przystępny cenowo model o całkiem przyzwoitych parametrach. Będzie fantastycznym wyborem, jeśli zależy nam na dobrych jakościowo filmach i zdjęciach. Powinniśmy jednak zastanowić się nad zakupem, jeśli poszukujemy smartfonu, który pozwoli nam na granie w gry mobilne – ten model może zbyt szybko się przegrzewać, psując przyjemność.

Artykuł Partnera

Oceń stronę