Skip to content

Znajdź polską instrukcję obsługi

Pilot Samsung Smart Control

Wielu z Was pyta o instrukcję obsługi do pilota Samsung Smart Control. W zasadzie jest to ciekawa sytuacja, bo zazwyczaj pilot jest niejako „przeniesieniem” sterowania urządzeniem z jakim został zakupiony. W przypadku Telewizorów Samsung jest to oczywiście pilot Samsung. To sprawa jasna :). Niemniej jednak w kilu punktach postaram się zebrać odpowiedzi na pytania, które zadajecie. Tym samym nie będziecie musieli więcej szukać po sieci szczątkowych informacji na ten temat. Uciesze się, jeśli tę stronkę podlinkujecie w swoich społecznościach 🙂 Za co dziękuję.

Jak podłączyć pilot Samsung Smart Control z TV QLED?

Piloty Samsung Smart Control obecnie są w każdym sprzedawanym telewizorze Samsung serii QLED. Dzięki niemu szybko i sprawnie można tymże odbiornikiem sterować. Jeśli po wyjęciu z pudełka pilot nie działa (po włożeniu baterii, rzecz jasna) lub nie działa, bo został dokupiony w późniejszym okresie, to należy wykonać czynność sparowania. W tym celu naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski Wróć wraz z Pauza/Odtwórz. To te podświetlone na poniższym zdjęciu.

Pilot Samsung Smart Control Instrukcja obsługi 01

Przyciśnięte oba przyciski należy trzymać do momentu, gdy na ekranie pojawi się informacja o łączeniu z pilotem Samsung Smart. Pilot oczywiście musimy zwrócić w stronę czujnika podczerwieni w odbiorniku TV. Po kilku chwilach na ekranie powinna pojawić się informacja o sparowaniu urządzeń. Proste? Proste.

Uniwersalny pilot Samsung Smart Control

W przeciwieństwie do tego, co było wcześniej, obecnie pilot Smart Control nie tylko potrafi sterować odbiornikiem TV. Jest dedykowany do obsługi wielu innych urządzeń. Przykładowo również dekoderem, soundbarem, odtwarzaczem Blu-ray czy konsolą gier. Zarządzanie domowym centrum rozrywki wykonuje się za pomocą jednego pilota. Dlatego też nie ma czegoś takiego, jak instrukcja obsługi pilot Samsung Smat Control. Funkcje i działanie pilota opisane są w instrukcjach urządzenia, z jakim pilot zakupiliśmy.

Pilot Samsung Smart Control Instrukcja obsługi 02

Korzystanie z pilota Samsung Smart Control

Obsługa i korzystanie z rozwiązania Smart Control jest intuicyjne, bardzo proste. Większość funkcji wyświetla się na ekranie odbiornika TV. Jeśli sterujemy innym urządzeniem, to również funkcje tego urządzenia wybieramy na ekranie telewizora. Zazwyczaj wystarczy wybrać odpowiednią opcję na ekranie wciskając okrągły duży guzik w odpowiednim miejscu (góra, dół, lewo, prawo) i akceptując wybór przyciskiem OK wewnątrz.