Skip to content
Mediapasaz.pl Logo

Znajdź polską instrukcję obsługi

TX-L32ET5 Panasonic Viera

Panasonic Viera TX-L32ET5 to multimedialny telewizor oferujący szereg ciekawych funkcji polepszających wrażenia z oglądania. Jest to przedstawiciel telewizorów trójwymiarowych, w których obraz 3D ogląda się za pośrednictwem okularów polaryzacyjnych. Zastosowany w telewizorze filtr polaryzacyjny na powierzchni ekranu wyświetla obraz dla lewego i prawego oka w każdej z parzystych lub nieparzystych linii obrazu. W przypadku oglądania przez okulary polaryzacyjne, do każdego oka dociera inny obraz, co umożliwia jego percepcję jak trójwymiarowego. Co prawda użycie takiego rozwiązania zmniejsza rozdzielczość pionową ekranu o połowę, ale daje możliwość oglądania obrazy 3D przez większa liczbę osób z wykorzystaniem tanich w zakupie okularów.

TX-L32ET5EPanasonic zastosował również ciekawe rozwiązanie dotyczące uniknięcia charakterystycznych rozmyć obrazu podczas np transmisji imprez sportowych. Zwiększono przede wszystkim ilość generowanych klatek obrazu do 100 na sekundę (100Hz) oraz rozbudowano sterowanie podświetleniem poprzez wykorzystanie podziału ekranu na obszary. Obszary te są podświetlane w charakterystyczny sposób redukując poświatę obrazu. Należy wspomnieć również o zastosowaniu w tym modelu zestawu funkcji VIERA Connect pozwalających użytkownikom cieszyć się filmami, muzyką, sportem oraz szeregiem innych materiałów z Internetu. Dzięki prostej obsłudze za pomocą pilota znakomicie uzupełnia ona standardowe funkcje wyświetlania programów telewizyjnych i filmów na dużym ekranie telewizora. Ta oparta na chmurze usługa internetowa, pozwala korzystać ze specjalnie przygotowanych urządzeń dodatkowych. Posiada ona także wbudowaną funkcję sklepu internetowego, umożliwiającego zakup dodatkowego wyposażenia za pośrednictwem ekranu telewizyjnego.

Podstawowe dane techniczne Telewizora PANASONIC VIERA TX-L32ET5:

  • Wyświetlacz: IPS LED LCD obsługujący standardy HDTV(1080p, 1080i, 720p) – rozdzielczość 1920 x 1080 pix
  • Tryby obrazu: Dynamiczny / Normalny / Kinowy / Realistyczny kinowy / Gry wideo
  • Kąty widzenia 178 stopni w poziomie i w pionie
  • Wbudowane tunery: PAL -B/G/H, -I, -D/K: SECAM -B/G, -D/K, L/L’; DVB-T, DVB-T (MPEG4-AVC [H.264]), DVB-C (MPEG4-AVC [H.264])
  • Akceptowalne sygnały PC: XGA, WXGA, SXGA 60Hz, 1920 x 1080 (HDMI)
  • Vivid Colour Creation
  • Polaryzacyjny panel 3D z konwersją 2D/3D (w zestawie dołączono 4 szt okularów polaryzacyjnych)
  • Dźwięk: V-Audio Surround, głośniki 2 x 10W, Wyjście Dolby Digital Plus/DolbyPulse/DTS 2.0+Digital
  • Niektóre zastosowane funkcje: EPG dla DVB-T, Przeglądarka Internetowa, Portale społecznościowe (facebook/twitter), WiFi, Obsługa karty pamięci SD i USB, Viera Link, Viera Tools, Q-Link.

Telewizor wraz z podstawą waży około 11,5 kg. Pobiera moc 43 W, co daje roczne zużycie na poziomie 59 kWh. Polska Instrukcja obsługi do tego modelu znajduje sie na stronach firmy PANASONIC. Chętnie bym ją zamieścił, lecz Panasonic nie udziela zgody na bezpłatne rozpowszechnianie.