Jakie etui wybrać do smartfona?

Jego zakup jest bardzo ważny, ale często o nim zapominamy. Gdy chcesz zainwestować w nowy smartfon, w takim przypadku dobierz do niego od razu dopasowane etui. Jeżeli nie wiesz, na jaki model się zdecydować, sprawdź nasze porady!

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić dla siebie topowy model, czy też tani smartfon, w takim przypadku dobre etui to podstawa. Jego celem jest nie tylko ochrona telefonu przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również zabezpieczenie przed zabrudzeniami. Ponadto niektóre etui mogą zapewnić ci dodatkowe funkcjonalności, na przykład służyć jako dodatkowa bateria czy też jako portfel.

Etui do smartfona

Kolorowa nakładka, futerał czy etui z gumy?

Przede wszystkim dużo zależy od tego, jak będziesz korzystać ze swojego smartfona. W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju modele etui, na przykład:

  • nakładki na tył telefonu – najlepiej korzystać z nich razem z folią na ekran, zabezpieczają tył urządzenia przed rysami, ale nie chronią przed upadkami, mogą być kolorowe lub przezroczyste;
  • ramka ochronna – nakładana jest na obwód telefonu, zabezpiecza jego krawędzie przed uszkodzeniami;
  • etui ochronne z gumy – specjalnie zaprojektowane, aby chronić telefon przed uszkodzeniami w wyniku upadków, są w tym bardzo skuteczne, ale też są dość drogie;
  • otwierany futerał – często zamykany na magnes, może mieć także okienko, aby pokazywać informacje na ekranie, najbardziej popularne są eleganckie futerały ze skóry;
  • futerał wsuwany – może być wykonany z tkaniny, skóry czy też z filcu, dodatkowo w za każdym razem czyści ekran urządzenia, te grubsze także dobrze chronią telefon przed uszkodzeniami.

Wobec tego jeżeli zależy ci na tym, aby dobrze zabezpieczyć smartfon przed upadkami, wtedy wybieraj specjalne ochronne etui oraz grubsze futerały, ale jeżeli chcesz sprawić, że twój telefon będzie wyglądał oryginalnie, sprawdź nakładki na telefony – są dostępne w tysiącach fantastycznych wzorów, a nawet istnieją firmy, które wykonują je z projektu klienta. Ceny etui są zróżnicowane, zwykle oscylują w granicach 20-50 złotych.