Skip to content

Znajdź polską instrukcję obsługi

Po tych cechach poznasz dobry case do Realme 7 Pro

Bez względu na kwotę, jaką wydaliśmy na smartfona, warto go dodatkowo zabezpieczyć, by wzmocnić jego wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Mimo tego, że zakup odpowiednich akcesoriów wiąże się z pewnymi wydatkami, to łączna kwota i tak jest o wiele niższa od tej, jaką trzeba wydać na wymianę uszkodzonego modułu wyświetlacza.

Co wyróżnia Realme 7 Pro?

Realme to nowa firma, która dopiero buduje w Polsce swoją rozpoznawalność. Sprawia to, że producent powinien starać się nieco bardziej niż jego rywale i musi zaoferować urządzenie o dobrej specyfikacji technicznej w bardzo atrakcyjnej cenie, która przebije ofertę konkurentów.

Siódemka Pro ma wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED, który ma przekątną 6,4 cala i pracuje w rozdzielczości Full HD+. Firma zdecydowała się na tradycyjne, 60-Hz odświeżanie ekranu i format 20:9. Warto też wskazać na duży poziom jasności maksymalnej, wynoszący aż 430 nitów oraz na obecność szkła ochronnego Gorilla Glass 3+.

Jak przystało na reprezentanta półki średniej, mamy tu wydajnego Snapdragona 720G. Pozytywnie zaskakuje też obecność aż 8 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane użytkownika. Szczególnie warto zaś docenić głośne, donośnie grające, głośniki stereofoniczne.

Po tych cechach poznasz dobry case do Realme 7 Pro 01
Po tych cechach poznasz dobry case do Realme 7 Pro 01

Na aparat główny składa się zestaw: 64 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix (f/2.4) + 2 Mpix do makrofotografii. Na froncie mamy 32 Mpix aparat z szerokim kątem, który zapewnia całkiem dobrej jakości zdjęcia. Urządzenie debiutowało z Androidem 10 zmodyfikowanym o autorską nakładkę producenta: realmeUI.

Po stronie atutów można też wskazać na dobre zaplecze komunikacyjne. Nie zabrakło modułu NFC, a także wsparcia dla WiFi w pasmach a/b/g/n/ac/6. Realme nie zapomniało też o Bluetooth 5.1 oraz USB C 2.0. Akumulator ma pojemność 4500 mAh i wspiera szybkie, 65-W, ładowanie.

Jak zabezpieczyć Realme 7 Pro?

Mimo tego, że producent zdecydował się na zabezpieczenie urządzenia szkłem ochronnym od firmy Corning, to warto dodatkowo zwiększyć tę ochronę. Przyczyna jest prozaiczna. Nawet najlepsze szkło może się zarysować lub nie wytrzymać impetu uderzenia, gdy smartfon na przykład spadnie nam na betonową posadzkę.

Koszt wymiany wyświetlacza może wynieść nawet paręset złotych. Patrząc na cenę smartfona, która wciąż wynosi więcej niż tysiąc złotych, jest to znacząca kwota. Problematyczne może też okazać się zastosowanie szklanego tworzywa na tylnej ścianie konstrukcji. Mimo tego, że szkło wygląda bardzo elegancko, to na pewno nie może uchodzić za materiał wytrzymały.

Ciekawym pomysłem na zwiększenie odporności Realme 7 Pro jest inwestycja w wykonane z najwyższej jakości tworzyw etui. Takie ma w swojej ofercie na przykład polski producent 3mk.pl. Etui z linii Matt Case są przetestowane pod kątem upadku z wysokości 125 cm, czyli wysokości, na jakiej zwykle znajduje się kieszeń spodni. Zgodnie z deklaracją producenta, żadna z 26 prób nie zakończyła się uszkodzeniem telefonu, co dowodzi skuteczności tego rozwiązania.

Warto też zatroszczyć się o ekran, by podejść do kwestii bezpieczeństwa Realme 7 Pro w sposób jak najbardziej kompleksowy. Ciekawym pomysłem może być na przykład wzmocnione szkło z linii NeoGlass, które poza funkcjami ochronnymi może poszczycić się uzyskaniem certyfikatu PZH.

Kolejnym z wyróżników, jakie warto docenić, jest zgodność z dyrektywą RoHS. Oznacza to, że produkt nie zawiera (lub zawiera śladowe) ilości ołowiu, rtęci, kadmu i kadmu. Daje to bardzo duże poczucie bezpieczeństwa przy codziennym korzystaniu ze smartfona.

Artykuł Partnera