Polar Ignite

POLAR to fińska marka, która w swojej ofercie posiada produkty kierowane do szerokiego spektrum odbiorców. Poczynając od profesjonalnych sportowców kończąc na amatorach i początkujących zawodnikach różnych dziedzin sportowych. Polar Ignite to jeden z nowszych wersji smartwatch’y, który na pewno spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Skierowany do osób, którzy chcą kontrolować swój aktywny tryb życia. Z zewnątrz – solidny i atrakcyjny. Nadaje się nie tylko do sportowych stylizacji, ale także do codziennego ubioru. Cała obudowa wykonana jest z polimeru wzmacnianego włóknem szklanym. Tarcza okrągła otoczona ramką, która nie jest bardzo wąska. Wręcz przeciwnie, bardzo widoczna, ale nie psuje to jednak całego efektu wizualnego. Sama ramka  i przycisk znajdujący się po lewej stronie wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Smartwatch Polar Ignite 01

Budowa smartwatch’a

Wyświetlacz zaś jest kolorowy i dotykowy, dzięki czemu  jesteśmy w stanie szybko znaleźć funkcję, której szukamy w bardzo prostym menu. Jego rozdzielczość to 240×204 pikseli. Kontrast i czytelność wręcz powala, genialnie się sprawdza także przy dużym słońcu. Wymiary wyświetlacza to 43x43x8,5 mm. Ten inteligentny zegarek jest zaskakująco lekki. Cała konstrukcja razem z paskiem to waga 35 gram (21 gram bez paska), dzięki czemu podczas intensywnego treningu w ogóle nie będziemy go czuli na nadgarstku. Paski są wymienne, możemy dopasować ich każdy rodzaj o szerokości 20 mm. Na spodzie urządzenia umieszczono optyczny czujnik tętna składający się z dziewięciu źródeł światła, jak i port ładowania.

Zegarek posiada wbudowaną funkcje GPS, co pozwala analizować przebyty dystans przy treningach biegowych, rowerowych, czy pieszych. Funkcja ta pozwala nam również zaplanować kolejną trasę. Znalezienie sygnału GPS trwa dosłownie kilka sekund. Polar Ignite jest wodoodporny (stopień ochrony wodoszczelności: ISO 22810). Bez żadnego problemu działa w deszczu i możemy go obsługiwać mokrą ręką. Umożliwia monitorowanie danych treningu na basenie. Styl pływania, dystans oraz tempo. Łącznie zegarek obsługuje około 100 dyscyplin sportowych. Za pomocą BLUETOOTH łączy się z naszym telefonem, dzięki czemu otrzymamy powiadomienia o wiadomościach, e-mail, czy połączeniach.

Smartwatch Polar Ignite 02
Smartwatch Polar Ignite

Zegarek przez cały dzień kontroluje i zapisuje naszą aktywność. W nocy zaś obok mierzonego czasu zapisuje jakość wypoczynku. Po kilku nocach wyciąga średnią wartość, co pozwala nam oszacować jakość naszego snu. Ustala również częstotliwość pracy serca za pomocą czujnika optycznego i elementów dotykających skóry. Bateria powinna wytrzymać 17 godzin przy włączonej funkcji GPS, natomiast przy samym mierzeniu tętna do 5 dni.

Smartwatch Polar Ignite – podstawowe dane techniczne:

  • Współpracujący system operacyjny: Apple iOS, Google Android;
  • Waga 35 g z paskiem , 21g bez paska;
  • Typ komunikacji bezprzewodowy – bluetooth, USB;
  • Wymiary: 43x43x8,5;
  • Wyświetlacz 204×204 pikseli;
  • Pojemność akumulatora 165 mAh;
  • Funkcje: czujnik tętna, wysokościomierz, wodoszczelny, stoper, alarm, odbiornik GPS, mapy, nawigacja, wibracje, pulsometr, szybkościomierz, zegar, powiadomienia o połączeniach, SMS, e-mail;
  • Funkcje treningowe: automatyczne wykrywanie czasu odpoczynku, krokomierz, licznik spalonych kalorii, monitorowanie snu i tętna, plany treningowe, pomiar czasu aktywności/treningu, pomiar dystansu, prędkości, tempa, raport z treningu.

Polar Ignite to świetny „trener personalny” i partner treningowy. Jest dostępny w wielu sklepach z artykułami RTV i AGD. Jego cena oscyluje w przedziale 900-1000 złotych. Polska instrukcja obsługi dostępna jest w pliku PDF.