Skip to content
Mediapasaz.pl Logo

Znajdź polską instrukcję obsługi

Mediapasaz.pl Logo

Czy tanie domeny to dobre domeny? Od czego zależy cena domeny?

Domena internetowa jest niezbędna, kiedy planujemy poważną działalność w sieci. Jest to jednak koszt, który w zależności od skali przedsięwzięcia, może mieć nawet znaczący wpływ na budżet. Warto więc szukać jak najtańszych domen dla siebie oraz zdać sobie sprawę, od czego zależy jej cena.

O czym się dowiesz z artykułu?

  1. Jakie to są tanie domeny?
  2. W jakiej cenie są tanie domeny?
  3. Czy tanie domeny są dobre?
  4. Od czego zależy cena domeny?

Jakie to są tanie domeny?

Oprócz niższej ceny technicznie tanie domeny internetowe nie różnią się bardzo od reszty. Każdą z domen można bowiem określić, jako indywidualny adres, pod którym znajduje się przypisana strona internetowa. Wybierając tanią domenę internetową dla siebie, warto porównać jej cenę z atrakcyjnością komercyjną. Warto pamiętać, że rejestracja to usługa, którą różne firmy mogą wyceniać według własnego uznania. Nowe i używane tanie domeny znajdziesz na www.seohost.pl, gdzie możliwy jest pierwsza rejestracja oraz odnowienie domen z najpopularniejszymi rozszerzeniami, np. .pl, .com.pl czy .com.

Czy tanie domeny to dobre domeny 01

W jakiej cenie są tanie domeny?

Przeglądając poszczególne oferty i ceny domen, można zauważyć między nimi dość duże różnice. Najtańsze propozycje mieszczą się w przedziale od 1 do około 10 zł za pierwszą rejestrację. Domeny z unikalnymi zakończeniami mogą być natomiast znacznie droższe. Droższe warianty mogą osiągać ceny w granicach 100 – 200 zł. Warto również dokładnie przeanalizować różne oferty dostępne w internecie. W zależności od decyzji o tym, gdzie zarejestrować domenę, cena może różnić się drastycznie.

Czy tanie domeny są dobre?

Tanie domeny mogą być dobrym wyborem dla wielu osób, szczególnie tych, które chcą zacząć dopiero swoją działalność w sieci jak najniższym kosztem. Warto również pamiętać, że domeny te często mogą być całkiem użyteczne, a niższa cena nie oznacza tu produktu drugiej kategorii.

Od czego zależy cena domeny?

Cena domeny zależy przede wszystkim od jej potencjału komercyjnego oraz wybranego rozszerzenia domeny. Widać to szczególnie przy zakupie oraz odnowieniu domeny używanej, która jest bardzo atrakcyjna. Warto jednak skupić się na rozszerzeniach, ponieważ to tu może pojawiać się najwięcej komplikacji. Ta sama nazwa domeny z różnymi rozszerzeniami może bowiem być różnie wyceniona.

Warto wspomnieć, że wiele osób przy okazji zakupu podstawowej taniej domeny, do prowadzenia działalności, wykupuje również domeny w różnych wersjach zapisu lub z innymi rozszerzeniami. Działanie to może być korzystne, jeśli chcemy się zabezpieczyć przed sabotażem i podkupieniem domeny przez konkurencję, ale naturalnie zwiększa to również koszty zakupu. Ogólny koszt zakupu zależy więc przede wszystkim od tego, na ile domen się zdecydujemy oraz jakie rozszerzenia wybierzemy.

Jak więc widać, tańsze domeny mogą okazać się dobrym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy, a szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z działalnością internetową. Na cenę domen wpływa dużo czynników, ale jednym z najważniejszych, jest wybrane rozszerzenie oraz to, czy jest ona nowa, czy wymaga odnowienia.

Artykuł Partnera

5/5 - (2 votes)