Czego możemy się spodziewać po Xiaomi Redmi 6

Polska jest bardzo ciekawym rynkiem, na którym kolejne telefony znanych producentów znajdują zainteresowanie nie tylko wśród rozlicznych dziennikarzy, ale i zwykłych użytkowników chcących podjąć bardzo świadomą decyzję konsumencką. Jeżeli wspominamy o firmie Xiaomi i produktach oferowanych poprzez nasz sklep internetowy, niemal „z automatu” możemy powiedzieć o dobrym stosunku jakości do ceny. Czy także model Xiaomi Redmi 6 wpisuje się w trend łączenia najważniejszych funkcji z korzystną ceną?

Xiaomi Redmi 6

Na pierwszy rzut oka Xiaomi Redmi 6

Gdy bierze się do ręki telefony z serii Xiaomi Redmi 6 https://www.xiaomi4you.pl/produkt/xiaomi-redmi-6-4-64gb, nie można o nich powiedzieć niczego szczególnego. Ich design opiera się o wykorzystanie tworzywa sztucznego. Smartfon posiada diodę powiadomień – praktyczny dodatek, który przydaje się w codziennym użytkowaniu. Ogólny wygląd może nasuwać skojarzenia z iPhone 7 Plus, ale to oczywiście daleko idące, luźne porównanie. Zewnętrznym elementem jest także czytnik linii papilarnych, który w chińskich telefonach spisuje się zaskakująco dobrze. W modelu nie brakuje gniazda słuchawkowego, dodatkowego mikrofonu, złącza microUSB (szkoda, że nie USB-C…), a także tacki na karty SIM i microSD.

Najważniejsze parametry

Chiny, USA czy Polska – niezależnie od tego, w jakim kraju oceniamy telefony, zawsze spoglądamy na parametry techniczne. Nasz sklep xiaomi4you.pl widział już lepsze modele, ale czy specyfikacja Redmi 6 zasługuje na krytykę w kontekście korzystnej ceny? Zobaczmy, czego się spodziewać po zastosowanych technologiach.

Wyświetlacz IPS LCD HD+ ma 5,45 cali i pokazuje obraz w proporcjach 18:9 przy rozdzielczości 1440 x 720 pix. Do minusów należy jakość czerni, podobnie jak poziom kontrastów. 3 GB RAM korzystnie przekładają się na płynność użytkowania, podobnie jak GPU PoverVR GE8320. Wbudowanej pamięci jest dokładnie 32 GB, ale poprzez włożenie karty microSD można zyskać nawet 256 GB dodatkowego miejsca na pliki.

Dla wielu osób telefony to aparaty i komputery z funkcją dzwonienia. W przypadku modelu Xiaomi Redmi 6 pasjonaci fotografii mają okazję wykazania się poprzez sięgnięcie po podwójny aparat tylni 12 Mpix (f/2.2) + 5 Mpix (f.2.2) z czujnikiem głębi, a także przedni 5 Mpix. Co ciekawe, na tym urządzeniu można osiągnąć efekt slow-motion, co rzadko zdarza się w tym segmencie cenowym.

Sam telefon Xiaomi Redmi 6 działa w oparciu o system Android 8.1 Oreo, a standard Bluetooth to 4.2. Aplikacje ładują się relatywnie długo, choć przeglądanie systemu jest szybkie. Niektóre gry zwyczajnie nie będą działały płynnie. Akumulator 3300 mAh nie bije rekordów żywotności, ale na jednym ładowaniu, przy standardowym użytkowaniu wytrzyma nieco ponad jeden dzień. Gorzej, że sam proces ładowania z użyciem załączonej do zestawu ładowarki trwa około 3 godzin!

Podsumowując, jak na tę półkę cenową i standardy Xiaomi Redmi 6 jest modelem wartym swojej ceny. Nie można oczekiwać cudów, za to można się pozytywnie zaskoczyć. A to już bardzo wiele.

Atykuł Partnera.