Serwis Phonearena podał specyfikację Huawei Ascend P8. Niebawem premiera

Do sieci trafiła prawdopodobna konfiguracja techniczna długo oczekiwanego Huawei Ascend P8. Z materiałów opublikowanych przez serwis Phonearena wynika, że smartfon ma trafić do sprzedaży jeszcze w I kw. 2015r.

Huawei Ascend P8 z 8-rdzeniowym procesorem

Premiera zaplanowana na marzec 2015r.

Z doniesień serwisu informacyjnego Phonearena wynika, że w marcu tego roku na rynku pojawi się długo długo oczekiwany następca flagowego Ascenda P7, tj. model P8. Wiadomo już, że urządzenie będzie bazowało na najlepszych podzespołach dostępnych na rynku i zostanie wyposażone w 32 GB przestrzeni dyskowej, 3 GB pamięci RAM, a także szybki 8-rdzeniowy, 64-bitowy procesor Kirin 930. Do dyspozycji użytkownika będzie 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD.

  • Sprawdź również: Ranking telefonów komórkowych w abonamencie sieci Play | Zaktualizowany ranking TOP10 najlepszych smartfonów, które […]

Obudowa Huawei Ascenda P8 ma być wykonana z 1 kawałka metalu. Producent nie potwierdza rewelacji przekazanych przez Phonearena.

Huawei Ascend P8 godną konkurencją dla iPhone 6 i Galaxy S6?

Huawei Ascend P8Huawei Ascend P8 będzie dostępny w cenie ok. 500 dolarów amerykańskich i ma konkurować z flagowymi smartfonami marek Apple oraz Samsung. Urządzenie ma bazować na najnowszym Androidzie 5.0 Lollipop, bo w ocenie chińskiego producenta poziom sprzedaży smartfonów z konkurencyjnym systemem operacyjnym Windows Phone nadal rozczarowuje. Już dwa miesiące temu przedstawiciele Huawei ocenili, że do tej poru nie zyskali spodziewanego zwrotu inwestycji na smartfonach bazujących na OS’ie ggiganta z Redmond. Producent określił wręcz, że żadnemu producentowi urządzeń mobilnych na świecie nie udało się zarobić na modelach wyposażonych w WP.

Huawei już wielokrotnie krytykowało Windows Phone i podkreślało, że możliwości tego systemu są niewystarczające dla użytkownika.

Przez ostatnie 8 miesięcy Microsoft starał się wzmocnić swoją obecność na rynku, ale bezskutecznie. W zdobyciu popularności nie pomogło nawet udostępnienie bezpłatnych licencji systemu; szacunkowy udział na tego OS’a w całym rynku jest szacowany na około 3% (dane opublikowane przez DigiTimes dowodzą, że udziały MS kurczą się i w porównaniu IV kw. 2013r. do IV kw. 2014r. gigant z Redmond stracił około 0,6 pkt. proc).