Sony Xperia Z smartphon Full HD

SONY Xperia Z to następny z rodziny SONY model spartphona szeroko reklamowany we wszystkich możliwych mediach. Przyjrzyjmy się mu zatem nieco dokładniej, co proponuje i czym ma przyciągnąć potencjalnych nabywców. Pierwsze wrażenie jakie odczuwa się oglądając Xperię Z jest bardzo pozytywne. Smartphone jest dobrze wykonany, wygodnie leży w dłoni i nie sprawia wrażenia „taniego gadżetu”. Od razu wzrok przyciąga bardzo ostry obraz wyświetlany na ekranie. Wysoka jakość zastosowanego wyświetlacza wraz z przetwornikiem Exmor RS dla telefonów z czujnikiem obrazu z funkcją HDR do nagrywania filmów i robienia zdjęć spełniła swoje zadanie. Nagrywany obraz, nawet pod słońce jest znacznie lepszej jakości, niż dotychczas.

SONY XPERIA ZSony, mając spore doświadczenie w konstruowaniu APARATÓW CYFROWYCH postanowił przenieść swoje doświadczenie w optyce do produktów z innego działu. W XPERII Z zastosował opracowane już wcześniej rozwiązania i komponenty optyczne i można powiedzieć – opłacało się. Mamy do dyspozycji aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MPx, co jest wartością naprawdę wystarczającą, aby cykać foty o sporej rozdzielczości. Dodatkowo przetworniki Exmor RS umieszczone po obu stronach urządzenia z powodzeniem dobierają optymalne ustawienia do panujących warunków. Użytkownikowi pozostaje tylko wcisnąć spust migawki. Aby pliki multimedialne w dużych rozdzielczościach mogły być odpowiednio szybko przetwarzane w Xperii Z zastosowano najnowsze oprogramowanie Sony z potężnym procesorem Qualcomm® Snapdragon™ S4 Pro taktowanym zegarem 1.5 GHz. Z ciekawszych funkcji SONY XPERIA Z posiada wbudowany modem LTE/4G, który pozwala na połączenie internetowe o szybkości 100 Mbit/s (download) oraz 50 MBit/s (upload), czyli około dziesięć razy szybciej niż modemy i systemy poprzednich generacji.

Podstawowe DANE TECHNICZNE Smartphona SONY Xperia Z:

  • Ekran 5 cali, 1920 x 1080 pikseli, 16 777 216 kolorów TFT z technologią Sony Mobile BRAVIA® Engine 2
  • Dotykowy ekran pojemnościowy z klawiaturą QWERTY
  • Obsługa sieci: UMTS HSPA+; GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz; LTE (Band: 1, 3, 5, 7, 8, 20)
  • Funkcje aparatu fotograficznego: rozdzielczość 13 MPx z przetwornikiem Exmor RS; ZOOM cyfrowy x16; funkcja HDR; wykrywanie twarzy; lampa błyskowa pulsacyjna LED oraz lampa oświetlająca, nagrywanie wideo w HD (1080p), stabilizator obrazu, samowyzwalacz, wysyłanie do witryny internetowej, funkcja Sweep Panorama,
  • Łączność: złącze audio o średnicy 3,5 mm (CTIA); aGPS, Bluetooth 4.0, DLNA, HDMI poprzez zdapter MHL, MicroUSB, Screen mirroring, ładowanie przez USB, WiFI.
  • Wbudowane aplikacje: Google Chrome, Google Play, wyszukiwanie Google, Aplikacja Google Maps dla telefonów z usługami Street view oraz Latitude; aplikacja Google Talk

Instrukcja obsługi Sony Xperia Z do pobrania – pobierz PDF.