Wybór telefonu komórkowego

W przeciągu ostatnich kilku lat technologia się rozwinęła z prędkością światła i nadal się rozwija. Co chwila na rynku pojawiają się nowsze, jeszcze bardziej funkcjonalne telefony. Wśród najpopularniejszych marek mamy do wyboru telefony Samsung, LG, Sony Xperia, a także Nokia. Oprócz tych znanych nam bardzo dobrze firm, coraz popularniejsze stają się telefony HTC i Apple iPhone.

Wybór telefonu komórkowegoNowe telefony to także nowe, wyższe ceny. Niestety za super telefony trzeba słono zapłacić. Dlatego naprzeciw klientom wychodzą operatorzy sieci komórkowych. Kupując abonament telefoniczny możemy kupić telefon. Salony operatorów mają bardzo duży wybór różnych telefonów i sprzedają je z ulgami cenowymi. Nie każdy jest w stanie zapłacić jednorazowo ponad 1000zł. za telefon. Takie osoby mogą kupić telefon w salonie u operatora.

Czy to się opłaca?

Trudno powiedzieć, czy kupno telefonu w salonie okaże się tańsze od kupna tego samego telefonu bezpośrednio u producenta. Każdy operator ma swój cennik aparatów telefonicznych, więc ceny mogą być różne. Na pewno zanim kupimy telefon z abonamentem lub inną umową w salonie, warto sprawdzić ceny telefonów w innych miejscach.

Zbliża się wrzesień, a  wraz z nim rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W związku z tym pojawiły się nowe oferty sieci komórkowych. Play daje rabaty na telefony, podobnie rzecz ma się w T-mobile. Plus natomiast ma specjalną ofertę dla kibiców siatkówki i proponuje smartfony już od 3 zł. Orange także przygotował coś specjalnego dla swoich oraz nowych klientów.

Funkcjonalność a nasze oczekiwania

Telefon stał się rzeczą, bez której nie potrafimy normalnie funkcjonować. Każdy ma co najmniej jeden telefon, z pomocą którego załatwiamy wiele spraw. Sprawdzamy maile, kontaktujemy się z innymi osobami, korzystamy z Internetu i załatwiamy wiele innych, równie ważnych spraw, dlatego dobór telefonu powinien być przemyślany. Jeśli nie potrzebujemy mądrego telefonu w wieloma aplikacjami, tylko zwykłej komórki do dzwonienia, to nie warto przepłacać i lepiej wybrać tańszy model. Jeśli natomiast potrzebujemy mini komputera w komórce, to trzeba rozejrzeć się za dobrym modelem, którego parametry spełniają wszelkie wymogi.

Wymogów może być wiele. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy. Telefon może nam służyć tylko do dzwonienie i wysyłania smsów, a także może służyć nam jako odtwarzacz muzyki, albo komputer. Możemy także czytać i oglądać filmy. Funkcji jest wiele. Trzeba jednak pamiętać o tym,  że telefon może służyć jako komputer, ale go nie zastąpi i nie wszystkie aplikacje mogą perfekcyjnie pracować.