Odkurzacz piorący Bissel Big Green – Opinia i recenzja

Do niedawna były jeszcze stosunkowo nieznanymi produktami. Dziś, dzięki swoim zaletom wykorzystywane są powszechnie, a ich popularność stale rośnie. Odkurzacze piorące znacznie górują nad swoimi standardowymi odpowiednikami i zapewniają zdecydowanie lepsze i bardziej higieniczne efekty sprzątania. Sprawdźmy, jak radzi sobie Bissel Big Green.

Do czego służy Bissel Big Green?

Bissel Big Green to tzw. odkurzacz piorący. Choć urządzenia takie stają się coraz bardziej popularne, dla wielu nazwa ta może być wciąż dość enigmatyczna. Odkurzacz piorący przeznaczony jest do tzw. prania ekstrakcyjnego, czyli dogłębnego czyszczenia tapicerki, dywanów, materiałowych obić meblowych, wykładziny itp. Proces przebiega z wykorzystaniem kilku faz, które wspólnie stwarzają zadowalający efekt. Bissel Big Green odkurza, odplamia i szczotkuje, przeprowadza czyszczenie wstępne polegające na spryskaniu powierzchni odpowiednim preparatem, który rozpuszcza brud oraz przechodzi do prania zasadniczego i płukania. Mówiąc w skrócie, prezentowane urządzenie jednocześnie odkurza i pierze dywan, pozostawiając wysoką czystość i wyjątkowo przyjazne warunki higieniczne dla alergików.

Budowa Bissel Big Green.

Odkurzacz piorący Bissel Big Green

Jak każdy odkurzacz piorący, tak i Bissel Big Green zbudowany jest z dwóch pojemników, których celem jest gromadzenie wody. Do pierwszego wlewamy czystą wodę wraz z detergentem pieniącym i piorącym. Drugi spełnia rolę pojemnika na brudną wodę i pozostałe zanieczyszczenia. Ważnymi elementami odkurzacza są dwa układy. Pierwszy można określić jako natryskowy. Specjalnie zaprojektowana rurka odpowiada bowiem za wyprowadzenie wody wraz z detergentem na powierzchnię dywanu. Układ ssący spełnia zadanie typowe dla odkurzacza, a zatem zasysa wcześniej wyprowadzoną wodę wraz z kurzem, brudem, zanieczyszczeniami i drobnoustrojami. Zasysanie możliwe jest dzięki wbudowanej wydajnej i silnej turbinie. Zanieczyszczona woda gromadzi się we wspomnianym już drugim zbiorniku. Bissel Big Grenn posiada osiem szeregów obrotowych szczotek o różnych wielkościach. Dzięki temu, zapewnia on możliwość wyczyszczenia każdego milimetra powierzchni, na której pracuje. Dysza podłogowa ma 26 cm szerokości. Odkurzacz jest mobilny i łatwy w prowadzeniu. Zawdzięcza to osadzeniu mechanizmu na dużych i sprawnie obracających się kółkach. Dodatkowo, ramię jest regulowane i można je dostosować do wzrostu operatora.

Zastosowanie odkurzacza Bissel Big Green.

Bissel Big Green to odkurzacz piorący, który przeznaczony jest do czyszczenia materiałów, głównie dywanów, wykładzin i tapicerek. Nie jest to urządzenie, które zostało zaplanowane do pracy z innymi powierzchniami jak np. ceramika, szkło czy drewno. Idealnie sprawdza się zarówno do zastosowania prywatnego, we własnym mieszkaniu, jak i przemysłowego. To świetne urządzenie, które idealnie znajdzie zastosowanie w każdej firmie sprzątającej, która stawia na wysoki efekt uzyskiwanej czystości. Dzięki swojemu prestiżowi, idealnie sprawdzi się w firmie, która zajmuje się wypożyczaniem sprzętu czyszczącego. Tutaj jest przykład takiego biznesu, który funkcjonuje w Olsztynie: https://greenrental.pl/.
Często bywa wykorzystywany w miejscach, w których czystość i higiena wpływa na ich prestiż, jak np. hotele czy restauracje. Odkurzacz działa poprzez naniesienie wody i detergentu pieniącego na włosie materiału, co przyczynia się do rozpuszczenia brudu, który następnie zostaje poddany szczotkowaniu, by dalej zostać zassanym wraz z wodą do zbiornika odkurzacza. Urządzenie zapewnia wysoką siłę czyszczenia, dzięki czemu jest chętnie wypożyczane przez klientów.

Jaki jest koszt Bissel Big Green – cena i jakość!

Trzeba powiedzieć, że pozornie nie jest to najtańsze urządzenie. Ceny bywają różne w zależności od dystrybutora, jednak w większości przypadków oscylują wokół granicy 4000 zł. Jest to jednak tylko pozornie wysoka cena. Kiedy weźmiemy pod uwagę jakość, jaką gwarantuje Big Bissel Green, stwierdzimy, że nie jest to kwota wygórowana.

W katalogu polskiego dystrybutora Multi-Matic.pl można zamówić ten produkt w konkurencyjnej cenie:

Pan Robert Szacherski – fachowiec w branży czyszczącej pomoże przy doborze odpowiedniego odkurzacza piorącego. Wystarczy napisać lub zadzwonić – dane kontaktowe na grafice poniżej.

Odkurzacz piorący Bissel Big Green

Odkurzacz jest wysoce sprawny, zapewnia idealne efekty czyszczenia, niszczy drobnoustroje, pracuje szybko i jest wygodny w prowadzeniu. Jest jednym z najbardziej skutecznych urządzeń czyszczących na rynku.

Parametry techniczne.

  • Wysoka skuteczność prania wynika z olbrzymiej siły odkurzacza;
  • Moc turbiny ssącej to bowiem 1400 W;
  • Posiada on dwa duże zbiorniki na wodę (6,9 l / 7,7 l), które zapewniają możliwość długotrwałego czyszczenia bez konieczności częstego uzupełniania pojemnika na wodę;
  • Powierzchnia ssawy czyszczącej jest duża, wynosi 26 cm, co przekłada się na szybką i wydajną pracę.

Podsumowanie.

Bissel Big Green to wygodny i sprawny odkurzacz piorący, który zapewnia olbrzymią siłę czyszczenia. Przeznaczony jest do odkurzania i zarazem prania tapicerek, dywanów, wykładzin i innych materiałów. Jego działanie składa się z kilku faz: naniesienia wody i detergentu, odkurzania, szczotkowania i zassania wody wraz z zanieczyszczeniami do zbiornika. Odkurzacz idealnie sprawdzi się w hotelach, restauracjach, firmach sprzątających, a także w prywatnym użyciu.

Artykuł sponsorowany

Czy warto kupić odkurzacz bezworkowy ?

Czy warto kupić odkurzacz bezworkowy ?

Szukasz dobrego odkurzacza? Od asortymentu modeli dostępnych obecnie w sklepach może zakręcić się w głowie. Jeżeli zależy ci na modelu, który będzie […]