Odkurzacze

10 postów

Odkurzacz piorący Bissel Big Green – Opinia i recenzja

Do niedawna były jeszcze stosunkowo nieznanymi produktami. Dziś, dzięki swoim zaletom wykorzystywane są powszechnie, a ich popularność stale rośnie. Odkurzacze piorące znacznie górują nad swoimi standardowymi odpowiednikami i zapewniają zdecydowanie lepsze i bardziej higieniczne efekty sprzątania. Sprawdźmy, jak radzi sobie Bissel Big Green.

Do czego służy Bissel Big Green?

Bissel Big Green to tzw. odkurzacz piorący. Choć urządzenia takie stają się coraz bardziej popularne, dla wielu nazwa ta może być wciąż dość enigmatyczna. Odkurzacz piorący przeznaczony jest do tzw. prania ekstrakcyjnego, czyli dogłębnego czyszczenia tapicerki, dywanów, materiałowych obić meblowych, wykładziny itp. Proces przebiega z wykorzystaniem kilku faz, które wspólnie stwarzają zadowalający efekt. Bissel Big Green odkurza, odplamia i szczotkuje, przeprowadza czyszczenie wstępne polegające na spryskaniu powierzchni odpowiednim preparatem, który rozpuszcza brud oraz przechodzi do prania zasadniczego i płukania. Mówiąc w skrócie, prezentowane urządzenie jednocześnie odkurza i pierze dywan, pozostawiając wysoką czystość i wyjątkowo przyjazne warunki higieniczne dla alergików.

Budowa Bissel Big Green.

Odkurzacz piorący Bissel Big Green

Jak każdy odkurzacz piorący, tak i Bissel Big Green zbudowany jest z dwóch pojemników, których celem jest gromadzenie wody. Do pierwszego wlewamy czystą wodę wraz z detergentem pieniącym i piorącym. Drugi spełnia rolę pojemnika na brudną wodę i pozostałe zanieczyszczenia. Ważnymi elementami odkurzacza są dwa układy. Pierwszy można określić jako natryskowy. Specjalnie zaprojektowana rurka odpowiada bowiem za wyprowadzenie wody wraz z detergentem na powierzchnię dywanu. Układ ssący spełnia zadanie typowe dla odkurzacza, a zatem zasysa wcześniej wyprowadzoną wodę wraz z kurzem, brudem, zanieczyszczeniami i drobnoustrojami. Zasysanie możliwe jest dzięki wbudowanej wydajnej i silnej turbinie. Zanieczyszczona woda gromadzi się we wspomnianym już drugim zbiorniku. Bissel Big Grenn posiada osiem szeregów obrotowych szczotek o różnych wielkościach. Dzięki temu, zapewnia on możliwość wyczyszczenia każdego milimetra powierzchni, na której pracuje. Dysza podłogowa ma 26 cm szerokości. Odkurzacz jest mobilny i łatwy w prowadzeniu. Zawdzięcza to osadzeniu mechanizmu na dużych i sprawnie obracających się kółkach. Dodatkowo, ramię jest regulowane i można je dostosować do wzrostu operatora.

Zastosowanie odkurzacza Bissel Big Green.

Bissel Big Green to odkurzacz piorący, który przeznaczony jest do czyszczenia materiałów, głównie dywanów, wykładzin i tapicerek. Nie jest to urządzenie, które zostało zaplanowane do pracy z innymi powierzchniami jak np. ceramika, szkło czy drewno. Idealnie sprawdza się zarówno do zastosowania prywatnego, we własnym mieszkaniu, jak i przemysłowego. To świetne urządzenie, które idealnie znajdzie zastosowanie w każdej firmie sprzątającej, która stawia na wysoki efekt uzyskiwanej czystości. Dzięki swojemu prestiżowi, idealnie sprawdzi się w firmie, która zajmuje się wypożyczaniem sprzętu czyszczącego. Tutaj jest przykład takiego biznesu, który funkcjonuje w Olsztynie: https://greenrental.pl/.
Często bywa wykorzystywany w miejscach, w których czystość i higiena wpływa na ich prestiż, jak np. hotele czy restauracje. Odkurzacz działa poprzez naniesienie wody i detergentu pieniącego na włosie materiału, co przyczynia się do rozpuszczenia brudu, który następnie zostaje poddany szczotkowaniu, by dalej zostać zassanym wraz z wodą do zbiornika odkurzacza. Urządzenie zapewnia wysoką siłę czyszczenia, dzięki czemu jest chętnie wypożyczane przez klientów.

Jaki jest koszt Bissel Big Green – cena i jakość!

Trzeba powiedzieć, że pozornie nie jest to najtańsze urządzenie. Ceny bywają różne w zależności od dystrybutora, jednak w większości przypadków oscylują wokół granicy 4000 zł. Jest to jednak tylko pozornie wysoka cena. Kiedy weźmiemy pod uwagę jakość, jaką gwarantuje Big Bissel Green, stwierdzimy, że nie jest to kwota wygórowana.

W katalogu polskiego dystrybutora Multi-Matic.pl można zamówić ten produkt w konkurencyjnej cenie:

Pan Robert Szacherski – fachowiec w branży czyszczącej pomoże przy doborze odpowiedniego odkurzacza piorącego. Wystarczy napisać lub zadzwonić – dane kontaktowe na grafice poniżej.

Odkurzacz piorący Bissel Big Green

Odkurzacz jest wysoce sprawny, zapewnia idealne efekty czyszczenia, niszczy drobnoustroje, pracuje szybko i jest wygodny w prowadzeniu. Jest jednym z najbardziej skutecznych urządzeń czyszczących na rynku.

Parametry techniczne.

 • Wysoka skuteczność prania wynika z olbrzymiej siły odkurzacza;
 • Moc turbiny ssącej to bowiem 1400 W;
 • Posiada on dwa duże zbiorniki na wodę (6,9 l / 7,7 l), które zapewniają możliwość długotrwałego czyszczenia bez konieczności częstego uzupełniania pojemnika na wodę;
 • Powierzchnia ssawy czyszczącej jest duża, wynosi 26 cm, co przekłada się na szybką i wydajną pracę.

Podsumowanie.

Bissel Big Green to wygodny i sprawny odkurzacz piorący, który zapewnia olbrzymią siłę czyszczenia. Przeznaczony jest do odkurzania i zarazem prania tapicerek, dywanów, wykładzin i innych materiałów. Jego działanie składa się z kilku faz: naniesienia wody i detergentu, odkurzania, szczotkowania i zassania wody wraz z zanieczyszczeniami do zbiornika. Odkurzacz idealnie sprawdzi się w hotelach, restauracjach, firmach sprzątających, a także w prywatnym użyciu.

Artykuł sponsorowany

Czy warto kupić odkurzacz bezworkowy ?

Szukasz dobrego odkurzacza? Od asortymentu modeli dostępnych obecnie w sklepach może zakręcić się w głowie. Jeżeli zależy ci na modelu, który będzie skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń i dodatkowo niedrogi w eksploatacji, pomyśl o odkurzaczu bezworkowym.

Odkurzacze można podzielić zasadniczo na dwa rodzaje – workowe i bezworkowe. Modele workowe są wyposażone w wymienny worek, w którym zbierają się zanieczyszczenia. Gdy worek zapełni się, trzeba wymienić go na nowy. Z kolei modele bezworkowe zamiast wymiennego worka są wyposażone w wyjmowany pojemnik, w którym zbierają się zanieczyszczenia. Nie ma wobec tego potrzeby kupowania dodatkowych worków, co zmniejsza koszty związane z użytkowaniem urządzenia.

Odkurzacze bezworkoweFiltracja w odkurzaczach bezworkowych cyklonowych.

Nowoczesne odkurzacze bezworkowe nie tylko powodują, że nie ma już potrzeby kupowania worków, ale również działają bardzo wydajnie. Wykorzystują one technikę cyklonową – zasysane powietrze z zabrudzeniami wprawiane jest w ruch wirowy, co powoduje, że kurz, sierść, a także inny brud zostają odseparowane od powietrza i pozostają w pojemniku – gdy będzie on pełny, trzeba go opróżnić.

Dla jeszcze lepszej filtracji powietrza odkurzacze te, podobnie jak modele workowe, wyposażane są w specjalne filtry wylotowe, na przykład filtry HEPA, które potrafią zatrzymać nawet do 99,995% zanieczyszczeń.

Odkurzacze bezworkowe wodne.

Jednym z rodzajów odkurzaczy bezworkowych są także odkurzacze wodne – w tym przypadku zamiast suchego pojemnika są one wyposażone w pojemnik przeznaczony do napełniania wodą, która pełni wówczas funkcję filtracyjną. Zanieczyszczenia zasysane przez odkurzacz pozostają wówczas w wodzie, a powietrze dodatkowo przechodzi przez filtr HEPA. W rezultacie powietrze po odkurzaniu jest nie tylko świeże, ale również nawilżone, co ma szczególne znaczenie dla osób z alergiami.

Odkurzacze wodne nie tylko pozwalają na odkurzanie na sucho, ale również na mokro, dlatego można zebrać nimi rozlaną wodę czy błoto. Ponadto wiele modeli wyposażanych jest w końcówki do prania dywanów, wykładzin oraz tapicerek meblowych i samochodowych, a także w końcówki ze ściereczkami, dzięki którym można myć podłogi.

Co z minusami?

Chociaż odkurzacze bezworkowe mają wiele plusów, są też i minusy. Przede wszystkim są one droższe w zakupieniu od modeli workowych, niemniej jednak koszty te minimalizują się ze względu na brak konieczności dokupowania worków.

Również niedogodnością jest konieczność regularnego opróżniania pojemników na zaburzenia, a w przypadku odkurzaczy wodnych za każdym razem, ponieważ pozostawienie pojemnika z wodą w odkurzaczu może spowodować rozwój groźnych drobnoustrojów. Warto też zwrócić uwagę na wymiary oraz ciężar odkurzacza, ponieważ modele bezworkowe często są większe i cięższe od workowych.

Gdy szukasz dodatkowych informacji związanych z odkurzaczami bezworkowymi, wiele pomocnych porad dotyczących doboru tych urządzeń znajdziesz w serwisie internetowym Idealny Odkurzacz działającym pod adresem www: http://www.idealnyodkurzacz.pl/dopoczytania/id/219/odkurzacze-bezworkowe

Zelmer Odyssey ZVC305ST

Zelmer Odyssey ZVC305ST to nowoczesny, lekki i uniwersalny odkurzacz. Doskonale sprawdza się w codziennym, żmudnym odkurzaniu mieszkania, czy domu. Jego kompaktowe rozmiary, nie przekraczające 40 cm to atut nie do zastąpienia w szczególnie małych mieszkaniach, gdzie zawsze jest problem ze schowaniem tego urządzenia AGD. Wraz z małymi wymiarami, niewielka również jest jego waga – w zasadzie piórkowa – tylko 4,3kg.

Zelmer Odyssey ZVC305STW tak małej obudowie udało się, oprócz wydajnego i cichego silnika zmieścić worek o pojemności 3,5 litra. Taka duża pojemność pozwala racjonalne używanie odkurzacza przez długie tygodnie, bez potrzeby jego wymiany. Jeśli dodamy do tego fakt, że w obudowie znajduje się również schowek na dodatkowe akcesoria, to naprawdę robi wrażenie.

Podstawowe dane techniczne Odkurzacza Zelmer Odyssey ZVC305ST:

 • moc silnika 950 W;
 • klasa efektywności energetycznej: C;
 • skuteczność zbierania kurzu z dywanu: D;
 • skuteczność zbierania kurzu z podłogi: C;
 • klasa reemisji kurzu: A
 • pojemność worka na kurz: 3,5 litra, Safbag niebieski;
 • długość przewodu zasilającego: 6 m;
 • maksymalny zasięg odkurzacza od źródła napięcia: 9 m;
 • filtr powietrza: EPA E11;
 • elektroniczna regulacja mocy suwakiem;
 • parkowanie pionowe i poziome, miękkie kółka;
 • dodatkowe funkcje: odporna obudowa, ergonomiczna rękojeść węża, uchwyt do noszenia, układ zwijania przewodu;
 • możliwość zastosowania, turboszczotki, szczotki do parkietu i kamienia, szczotki PET TURBO, szczotki „pies i kot”, szczotki do materac ;
 • standardowe wyposażenie: podstawowa szczotka Silence Neo, szczotka do parkietu i kamienia z naturalnym włosiem, turboszczotka, ssawka mała, ssawka szczelinowa, szczotka mała;
 • rura teleskopowa, metalowa, z blokadą;
 • Wymiary: 318 x 377 x 298 mm

Odkurzacz jest dostępny w większości dobrych sklepów internetowych, jak i w popularnych sieciach handlowych, w cenie około 275,00 zł. W sklepach stacjonarnych jest droższy. Dla zainteresowanych INSTRUKCJA OBSŁUGI odkurzacza Zelmer Odyssey ZVC305ST w pliku PDF.

Zelmer Pluser ZVC265SP to szybkie odkurzanie

Zelmer Pluser ZVC265SP jest niewielkim odkurzaczem bezworkowym o nowoczesnym i ergonomicznym kształcie obudowy. W Pulserze zastosowano nowoczesny system cyklonowy 3 już generacji. Natomiast zmywalny filtr EPA E11 umieszczono poza komorą cyklonu w celu zwiększenia łatwości jego czyszczenia. Niewielkie wymiary odkurzacza, oraz możliwość jego parkowania zarówno w pionie, jak i w poziomie umożliwiają łatwe przechowywanie w szafie.

Zelmer pluser ZVC265SPJednak pomimo małych rozmiarów zastosowano bardzo długi kabel zasilający, umożliwiający odkurzanie w odległości do 9 metrów od źródła zasilania, a umieszczone na obudowie pokrętło z elektroniczną regulacją mocy umożliwia jej zwiększenie bezskokowo. Miękkie kółka doskonale sprawdzą się podczas odkurzania podłóg narażonych na zarysowania, takich jak parkiet.

Podstawowe dane techniczne Odkurzacza Zelmer Pluser ZVC265SP:

 • moc silnika 700 W;
 • klasa efektywności energetycznej: A;
 • pojemność worka na kurz: 1,0 litr;
 • długość przewodu zasilającego: 6 m;
 • maksymalny zasięg odkurzacza od źródła napięcia: 9 m;
 • filtr powietrza: EPA E11 zmywalny;
 • elektroniczna regulacja mocy pokrętłem w obudowie;
 • parkowanie pionowe i poziome, miękkie kółka;
 • dodatkowe funkcje: odporna obudowa, ergonomiczna rękojeść węża, uchwyt do noszenia, układ zwijania przewodu;
 • możliwość zastosowania szczotki do parkietu i kamienia, szczotki PET TURBO, szczotki „pies i kot”, szczotki do materacy;
 • standardowe wyposażenie: szczotka do parkietu i kamienia z naturalnym włosiem, szczotka podstawowa przełączalna podłoga/dywan, ssawka mała, ssawka szczelinowa, szczotka mała;
 • rura teleskopowa, metalowa, wąż CBS;
 • Bezworkowy system cyklonalny trzeciej generacji, Filtr wylotowy EPA E11.

Odkurzacz jest dostępny w większości dobrych sklepów internetowych, jak i w popularnych sieciach handlowych, w cenie około 560,00 zł. W sklepach stacjonarnych jest droższy. Dla zainteresowanych INSTRUKCJA OBSŁUGI odkurzacza Zelmer Pluser ZVC265SP w pliku PDF.

Zelmer Flooris ZVC545CA Pogromca sierści zwierząt

Zelmer Flooris ZVC545CA jest kolejnym odkurzaczem przystosowanym w szczególności do usuwania uciążliwej sierści zwierząt domowych, takich jak koty, czy psy. Trzeba przyznać, że inżynierowie z Zelmera dołożyli wszelkich starań, aby obudowa odkurzacza mogła podobać się szerokiemu gremium potencjalnych klientek. Odkurzacz wyposażono w wysokiej jakości filtr HEPA H13 wraz z workiem Safbag z aktywnym węglem pełniącym rolę filtra zapachów, oprócz oczywiście dokładnej filtracji powietrza z kurzu.

Zelmer Flooris ZVC545CANowym rozwiązaniem w odkurzaczach Zelmer tego typu jest zastosowanie innowacyjnego organizera ściennego na akcesoria, który sprawia, że dużo łatwiej jest zapanować nad porządkiem w szafie, czy też miejscu przechowywania odkurzacza. Flooris ZVC545CA na wyposażeniu posiada tak zwaną miniturboszczotkę Pet Turbo do czyszczenia mebli tapicerowanych oraz specjalną szczotkę Pet Carpet, efektywnie zbierającą sierść zwierząt z dywanów. I dlatego właśnie czyni go innym, od pozostałych odkurzaczy tego producenta.

Podstawowe dane techniczne Odkurzacza Zelmer Flooris ZVC545CA:

 • moc silnika 700 W;
 • klasa efektywności energetycznej: A;
 • pojemność worka na kurz: 4,0 litry;
 • długość przewodu zasilającego: 6 m;
 • maksymalny zasięg odkurzacza od źródła napięcia: 9 m;
 • filtr powietrza: HEPA H13 Anti-odour z węglem aktywnym;
 • elektroniczna regulacja mocy;
 • parkowanie pionowe i poziome, schowek na akcesoria naścienny, miękkie kółka;
 • dodatkowe funkcje: odporna obudowa, ergonomiczna rękojeść węża, uchwyt do noszenia, filtr ochronny silnika, zawór bezpieczeństwa, układ zwijania przewodu;
 • możliwość zastosowania szczotki do parkietu i kamienia, szczotki PET TURBO, szczotki „pies i kot”, szczotki do materacy;
 • standardowe wyposażenie: szczotka podstawowa przełączalna cicha Silence Neo, miniturboszczotka PET TURBO, ssawka mała, ssawka szczelinowa, szczotka mała;
 • rura teleskopowa, metalowa, z blokadą, wąż FLEXI, obracany 360 stopni;
 • typ worka: Safbag Anti-odour (pomarańczowy), Filtr wylotowy HEPA H13.

Odkurzacz jest dość ciężko dostępny, ale można go kupić w kilku sklepach internetowych w cenie około 540,00 zł. W sklepach stacjonarnych jest droższy. Dla zainteresowanych INSTRUKCJA OBSŁUGI odkurzacza Zelmer Flooris ZVC545CA w pliku PDF.